Zatroszczmy się razem o zdrową przyszłość naszych dzieci!

Dzieci oraz rodzice z  oddziałów przedszkolnych „Misie „ i „Pszczółki” przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Św. Józefa w Kaszowie biorą udział w Szwajcarsko- Polskim Programie Współpracy (SPPW) realizując projekt „Dzieciństwo bez próchnicy”. Liderem projektu realizowanego wspólnie przez dziewięć uczelni medycznych jest Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Wspófinansowanie dla projektu zapewnione zostało przez Ministerstwo Zdrowia.

Jednym z najpowszechniejszych zagrożeń dla zdrowia większości dzieci w Polsce jest choroba próchnicowa zębów. Wpływając na cały organizm, przyczynia się do poważnego pogorszenia stanu zdrowia .Choroba próchnicowa zębów dotyczy  blisko 90% Polskich dzieci. W ramach projektu „Dzieciństwo bez próchnicy” wraz z nauczycielami  realizowane są starania o zdrowe zęby Polaków, zaczynając od osób najmłodszych. Celem programu jest zmniejszenie nasilenia występowania choroby próchnicowej zębów przez kampanię edukacyjną skierowaną zarówno do samych dzieci jak i osób, które sprawiają nad nimi opiekę: rodziców, nauczycieli przedszkolnych, pielęgniarek, położnych i lekarzy pediatrów.

Nasza Szkoła podjęła się tego wyzwania.

profilaktyka_jamy_ustnej_2

profilaktyka_jamy_ustnej_1