Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

30 Wrzesień 2017

29 września to Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W naszej szkole wybraliśmy Mistrzów Tabliczki Mnożenia klas: III, IV i V – VII.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna prowadzona w szkołach na całym świecie. W tym roku do akcji zgłosiły się 3 883 szkoły na świecie. Byliśmy jedną z nich. Akcja ta jest ważnym szkolnym wydarzeniem. Najpierw były przygotowania, podczas których dzieci przypominały sobie tabliczkę mnożenia w trakcie zabaw. 29 września nastąpiło sprawdzenie „tabliczkowej wiedzy” podczas egzaminów. Uczniowie klas młodszych i uczniowie klasy IV spotkali się na sali gimnastycznej, gdzie miał zostać wyłoniony Mistrz Tabliczki Mnożenia. W eliminacjach klasowych do następnej rundy przeszło po pięciu uczniów z dwóch klas trzecich i z klasy czwartej. Zadania miały zróżnicowany poziom, inne dla trzeciaków, inne dla czwartaków. W drugiej rundzie, która miała podobną formułę jak w teleturnieju „Jeden z dziesięciu” był tak wyrównany poziom, że nie wyłoniono zwycięzców. Dogrywka, która polegała na rozwiązywaniu działań na mnożenie z lukami wskazała ostatecznie Mistrza Tabliczki Mnożenia w klasach trzecich. Została nią Klaudia Ciuba z klasy III b. Mistrza Tabliczki Mnożenia w klasie IV poznamy niebawem.

Podobne zmagania przeszli uczniowie klas V-VII. Tam mistrzynią została Julia Sieradzka. Uczniowie z klas starszych zmierzyli się także on-line z tabliczką mnożenia na platformie matzoo. Rekordzistą został Jakub Feluś