BUENOS DÍAS ESPAÑA !!!

10 Listopad 2017

 „Buenos días! Hola! Qué tal?” – oto okrzyki, które rozbrzmiewały 9 i 10 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 im św. Józefa w Kaszowie, skutecznie przepędzając listopadową melancholię. Uczniowie oraz nauczyciele mieli przyjemność spędzić dwa dni z nietypowym gościem z Hiszpanii, Joaquínem Rodríguezem Antúnezem. Jest nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej, mieszka w Madrycie, z wykształcenia jest muzykiem oraz animatorem dziecięcym. Odwiedziny w polskiej szkole były dla niego ciekawym doświadczeniem, które zamierza wykorzystać w swojej dalszej pracy. Była to dla niego także wspaniała okazja, aby opowiedzieć o swoim ojczystym kraju. Spotkanie rozpoczęło się niespodzianką, przygotowaną przez uczniów z młodszych klas, przebrani w piękne stroje zatańczyli w rytm muzyki latynoskiej.

Uczniowie poznali wiele interesujących informacji o Hiszpanii. Gość przybliżył im kulturę i tradycję, dzięki niemu usłyszeli język hiszpański w pięknym oryginalnym brzmieniu. Naturalnie nie obyło się bez dyskusji na temat piłki nożnej i hiszpańskiej muzyki. Jak się okazało, młodzi mieszkańcy Kaszowa wiedzą sporo na te tematy i szybko znaleźli wspólny język ze swoim gościem. Zachęceni jego muzyczną pasją, przy akompaniamencie hiszpańskiej gitary, zaśpiewali takie utwory jak „Sofia” Alvaro Solera czy „Bailando” Enrique Iglesiasa. Joaquín przeprowadził krótką naukę tańca flamenco, który jest pełen ekspresji. Podczas tej zabawy uczestnicy mogli wczuć się w hiszpańskie, andaluzyjskie rytmy. Oficjalna część spotkania zakończyła się pożegnaniem w języku polskim i hiszpańskim, ale nie był to jeszcze koniec wizyty. Długo trwało wspólne śpiewanie, rozmowy i zabawy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz do odsłuchania nagrań z tego wydarzenia, dostępnych również na facebookowym profilu szkoły.

                                                                                               Marta Haczyk