Wigilia szkolna

29 Grudzień 2017

22 grudnia uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaszowie obchodzili Wigilię Bożego Narodzenia. Uroczystość odbyła się w Remizie OSP, co umożliwiło świętowanie w tak dużym gronie. Swoją obecnością zaszczycili nas Wójt Gminy Liszki mgr Paweł Miś, który zdecydował się spędzić piątkowe przedpołudnie właśnie z kaszowską jedynką oraz pan Jan Baran sołtys Kaszowa. Wydarzenie rozpoczęło się uhonorowaniem trójki jubilatów: pani Renaty Such, pana Mariana Batora, pan Jana Skowronka, którzy otrzymali Szkolne Oskary za długoletnią pracę, poświęcenie i trud.  Gratulacjom i wręczeniu kwiatów towarzyszył wójt gminy Liszki.

Uroczystość uświetnił występ uczniów klas: 3, 6 i 7, którzy pod czujnym okiem pani dyrektor Jolanty Karcz, wystawili przedstawienie bożonarodzeniowe. Niekonwencjonalne podejście do tak nam wszystkim przecież dobrze znanej historii, zapadające w ucho utwory oraz scenografia, która nie ograniczyła się do samej tylko sceny, ale obejmowała całe pomieszczenie, angażując również publiczność, wzbudziło zainteresowanie i skłoniło do refleksji. Miłym zaskoczeniem okazała się gra aktorska oraz talent muzyczny najstarszych uczniów szkoły. Wspólne życzenia poprzedziła modlitwa, która poprowadził ksiądz proboszcz Kaszowa mgr Jacek Kasperczyk. Wszyscy uczestnicy Wigilii składali sobie życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne. Uroczystość zwieńczył tradycyjny barszcz z uszkami oraz słodki poczęstunek, przygotowany przez niezastąpione mamy.

Oby wspomnienie tych wspólnych chwil towarzyszyło wszystkim przez cały rok i życzenia się spełniały.