Występ uczniów wieńczy okres Bożego Narodzenia

3 Luty 2018

Właśnie wczoraj tj. 02 lutego 2018 roku w święto Ofiarowania Pańskiego i Dzień Życia Konsekrowanego uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Świętego Józefa wystąpili w kościele p.w. Matki Bożej Różańcowej w Kaszowie w spektaklu pt. ,,Tu jest nasze Betlejem”, który świetnie wkomponował się w scenerię tego niezwykłego miejsca : szopki, żłóbka, choinki. Przesłanie płynące z tego przedstawienia podkreśla , że miłość Dzieciątka Jezus skierowana jest do każdego człowieka, nawet tego, dla którego święta były tylko czasem zakupów, pogoni, blichtru, czy siedzeniem w kapciach przed telewizorem. Nawet do tego, który jest zagubiony w tysiącu drobnych spraw i zdarzeń, w torbach, siatkach brzuchatych z nosami w chodniku, ciągle w pośpiechu gnany mijającymi sekundami, nie widzi słońca spoza chmur smogu. Jego oczy – utkwione w codzienności, uszy- zagłuszone głośną muzyką, serce- stwardniałe jak głaz. W samotności obciążone jego barki nigdy nie zmienią się w lotne skrzydła, nie ulecą do gwiazd, jeśli nie zacznie żyć naprawdę.

A my wcielmy w życie  słowa Świętej Matki Teresy z Kalkuty :

Wtedy jest Boże Narodzenie

Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata

i wyciągasz do niego ręce,

jest Boże Narodzenie.

 

Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać,

jest Boże Narodzenie.

 

Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad,

które jak żelazna obręcz uciskają ludzi

w ich samotności,

jest Boże Narodzenie.

 

Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei „więźniom”,

tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego,

moralnego i duchowego ubóstwa,

jest Boże Narodzenie.

 

Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze,

jak bardzo znikome są twoje możliwości

i jak wielka jest twoja słabość,

jest Boże Narodzenie.

 

Zawsze, ilekroć pozwolisz, by Bóg

pokochał innych przez ciebie,

 

Zawsze wtedy,

jest Boże Narodzenie.