Strażackie laury naszych uczennic

12 Marzec 2018

            Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej

 Czy dziewczęta mogą promować wiedzę potrzebną  podczas zapobiegania pożarom ? Okazuje się, że tak .

 W sobotę 10 marca 2018 roku na terenie Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 1 w Krakowie odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom” powiatu krakowskiego – ziemskiego. Uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą dotyczącą tradycji i historii straży pożarnej, przepisów z zakresu ochrony przeciwpożarowej, organizacji i zadań Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, a także samego funkcjonowania OSP i PSP. Poziom konkursu okazał się niebywale wysoki, a rywalizacja niezwykle wyrównana. Uczennice naszej szkoły nas nie zawiodły, gdyż godnie reprezentowały Gminę Liszki.

III miejsce w grupie szkoła podstawowa  zajęła  Maria Para klasa VI

II miejsce w grupie gimnazja i klasa VII zajęła Aleksandra Lach klasa VII

Gratulacje !