DZIEŃ NALEŚNIKA

7 Kwiecień 2018

Klasa II jest gospodarzem szkoły w kwietniu. Dzisiaj zaprosiła nas do obchodów sympatycznego, a przede wszystkim pysznego święta – DNIA NALEŚNIKA. Naleśniki znane są pod każdą szerokością geograficzną, jednak to Włosi uzurpują sobie prawa autorskie do tej właśnie potrawy. Naleśniki uwielbiane są na całym świecie, ale nie ma chyba drugiej takiej potrawy, która byłaby przyrządzana i podawana na tyle rozmaitych sposobów. Serwuje się je na słodko z dżemami, syropami i konfiturami, lub na ostro z przeróżnymi farszami warzywnymi, czy mięsnymi. Podaje się je również w rozmaitej formie: zrolowane, lub złożone w kopertę, a nawet podarte w drobne kawałki i polane słodkimi sosami. Najbardziej zaskakującą informacją o naleśnikach jest chyba ta, że obchody Dnia Naleśnika sięgają XV wieku. Więcej ciekawostek, jak również inne informacje o tej pysznej potrawie mogliśmy przeczytać na specjalnie przygotowanej na tę okazję gazetce. Klasa II wraz z wychowawczynią i rodzicami zaprosiła nas do degustacji „naleśników po polsku”. Serwowali je na przerwie śniadaniowej.

Było PYSZNIE!!!

Dziękujemy.