Światowy Dzień Wody

8 Kwiecień 2018

Woda jest bezcennym surowcem, bez którego niemożliwe jest życie. Dlatego też  nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Wody, który przypada na 22 marca. W tym dniu uczniowie klasy III b przebrani w niebieskie stroje odwiedzili swoich kolegów i koleżanki z klas 0 – III, aby przeczytać im otrzymany list od Pani Kropelki, przybliżając problem gospodarki wodnej na świecie. Następnie każda klasa miała za zadanie rozwiązać zagadki, rebusy związane z tym ważnym dniem. Na koniec spotkania każdy uczeń otrzymał od Pani Kropelki rysunek do wykolorowania. Klasa III b w tym dniu promując Światowy Dzień Wody zorganizowała sprzedaż wody dla uczniów. Otrzymane pieniądze klasa postanowiła przekazać do skarbonki Jałmużny Wielkopostnej Caritas w ramach ogólnopolskiej akcji „Jałmużna Wielkopostna 2018”, z których zebrane środki pomogą mieszkańcom diecezji w poprawie trudnej sytuacji życiowej.

Monika Kowalik

 IMG_20180323_114955