XXXVII ŚWIĘTO TAŃCA I PIOSENKI

11 Maj 2018

9 MAJA 2018 R. WZIĘLIŚMY UDZIAŁ W XXXVII ŚWIĘCIE TAŃCA I PIOSENKI

Ten przegląd o długoletniej tradycji zorganizowała Szkoła Podstawowa w Liszkach. Hasło tegorocznego święta brzmiało „Piękna nasza Polska cała” i nawiązywało do stulecia obchodów odzyskania niepodległości. Wykonawcy mogli zaczerpnąć z bogatego dorobku kultury polskiej.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy szóstej i siódmej oraz jedna uczennica z klasy III a i uczeń z klasy II. Zespół wokalno- taneczny, który powstał specjalnie na tę okoliczność wykonał piosenkę z repertuaru Lecha Makowieckiego pt. „Hymn o domu”, piosenkę pt. „Jedenasty listopada” ze słowami Elżbiety Buczyńskiej i muzyką Jarosława Piątkowskiego oraz układ taneczny z szarfami pt. „Barwy mojej Ojczyzny”. Nasi uczniowie jak zwykle nie zawiedli i wystąpili na maksimum swoich możliwości, a publiczności dostarczyli wielu wrażeń. Możemy być z nich dumni!

Skąd się wziął chleb i sól na naszym występie?

W piosence „Hymn o domu” śpiewaliśmy:

„W domu tym gdzie przyszło razem żyć

Wszystkim nam i plony zbierać z naszych pól

Gościu utrudzony drogą zobacz sam

Od progu wita chleb i sól.”