DZIECI ŚWIATA – JACY SĄ NASI RÓWIEŚNICY?

4 Czerwiec 2018

29 maja 2018 r. nasi uczniowie spotkali się z wyjątkową osobą, podróżnikiem Marcinem Musiałem. Była to niespodzianka przygotowana dla uczniów naszej szkoły z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Temat warsztatów również poświęcony był dzieciom. Uczestnicząc w warsztatach nasze dzieci dowiedziały się, dlaczego ludzie mają różny kolor skóry. Poszerzyły swoją wiedzę na temat, jak wygląda życie ich rówieśników w innych krajach. Poznały zwyczaje, zabawy i zabawki rówieśników na kontynentach. Miały okazję pobawić się w zapaśników Sumo z Japonii, dowiedzieć się, jak zrobić skakankę, jaką bawią się dzieci na Madagaskarze i przechodzić pod nią. Uczniowie byli bardzo zainteresowani, kiedy mogli dotknąć i pobawić się zabawkami z różnych stron świata (kulołapkami, lalkami ze szmatek, grzechotkami z tykwy, instrumentami muzycznymi, zabawkami z patyków, z kamyków, z drewnianych łyżek. Dziewczynki miały największą frajdę, kiedy mogły poprzymierzać stroje z różnych krajów, np. z Hiszpanii, Chin i Indii.

Nasz gość Marcin Musiał zostawił dzieciom piękne przesłanie, że chociaż dzieci na całym świecie różnią się kolorem skóry, to w środku mają takie samo serce i czują to samo.