Sprzątanie Świata 2018 w Kaszowie

26 Wrzesień 2018

2 x więcej   2 x czyściej

Celem tegorocznej edycji jest wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów. To bardzo ważne ze względu na lepsze wykorzystywanie zasobów, które „zamrażamy” w odpadach oraz poszanowanie środowiska, oszczędność energii i wody.

Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety? Można! W piątek 21 września, uczniowie naszej szkoły, biorąc udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”, wzięli się do roboty i usunęli śmieci zalegające w naszej okolicy. Dzięki zaangażowaniu uczniów nazbieraliśmy wiele worków pełnych odpadów. Tegoroczne działania uświadomiły uczniom, że śmieci niewyrzucone do kosza stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla naszego środowiska.   Stąd też już od kilku lat w naszej szkole odbywa się zbiórka surowców wtórnych, która trwa przez cały rok szkolny. Uczniowie przynoszą rekordowe ilości makulatury, nakrętek od butelek, baterii, rywalizując tym samym w konkursie na największą ilość przyniesionych surowców wtórnych. Akcja „Sprzątanie Świata” corocznie pokazuje, że w naszej szkole kształci się pokolenie twórcze, aktywne i pozytywnie zaskakujące świadomością i poczuciem odpowiedzialności za losy nie tylko najbliższego otoczenia, ale także całej Planety.

Dziękujemy uczniom oraz rodzicom za ich ogromne zaangażowanie w tę akcję!