ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

1 Październik 2018

Kto zgadnie?

Nie jest piłką , chociaż się go kopie, gospodyni często je kupuje, nie ma chyba osoby, której nie smakuje.

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Czas wykopek zakończony, ziemniaki w piwnicy, my wykorzystujemy okazję do wspólnego spędzania czasu. Uczniowie klasy pierwszej z rodzicami i wychowawczynią spotkali się popołudniu 27 września, aby świętować pod znakiem pieczonego ziemniaka.

Kiedy ziemniaki piekły się w ognisku, dzieci z rodzicami i wychowawczynią spróbowali swoich sił wokalnych w repertuarze biesiadno- harcerskim. Po śpiewaniu, chcąc zjeść kiełbaskę musieli się natrudzić piekąc ją na ruszcie przy ognisku. Ziemniaki z ogniska okazały się prawdziwym rarytasem. Padł rekord zjedzonych pieczonych ziemniaków -4 (osiągnięty przez dziecko, nie przez rodzica).

Po chłopskim jadle przyszedł czas na ruch i zabawę. Drużyna „kiełbasek” zmierzyła się z drużyną „ziemniaczków”. Rywalizowali w konkurencjach takich jak: wyścig w workach, wyścig z ziemniakiem na łyżce i zbieranie ziemniaków na czas. Dzięki zaangażowaniu rodziców, dzieci spędziły bardzo udane jesienne popołudnie.