Wycieczka do Rembowa

14 Październik 2018

W zeszłym tygodniu klasy IVa , IVb oraz V pojechały na wycieczkę do Rembowa, w okolice Gór Świętokrzyskich. Nad ich bezpieczeństwem, a jednocześnie dobrą zabawą czuwały panie: Teresa Ciągło, Elżbieta Majcherkiewicz i Gabriela Florek. Całą ekipą dowodził pan Grzegorz Bodzenta.

Pogoda przyniosła nam mocny, zimny wiatr, jednak niewzruszeni ruszyliśmy w stronę ośrodka „Grynwald”. Po drodze, która upływała przy dźwiękach największych hitów i radosnych rozmów, postanowiliśmy zwiedzić Pałac w Kurozwękach. Piękny, zabytkowy obiekt nie miał jednak najmniejszych szans z niesamowitym ZOO, które mieliśmy okazję podziwiać jadąc…traktorem! Wspaniałym atrakcjom nie było końca! Najpierw przyglądaliśmy się zwierzętom gospodarczym, koniom i kucykom, aż tu nagle naszym oczom ukazały się najprawdziwsze lamy i… bizony!! Na początku byliśmy trochę przestraszeni, a już chwilę później nie chcieliśmy się z nimi rozstawać. Niestety, czas gonił, a my głodni – nie tylko wrażeń – pojechaliśmy w stronę Rembowa.

W ośrodku nasi opiekunowie postanowili zorganizować  czas wolny w nietuzinkowy sposób. Zamiast oglądania telewizji czy siedzenia w pokojach, stawiliśmy się od razu na podwórku. Okazało się, że mieliśmy do wyboru grę w piłkę na ogromnym boisku, wykopaliska w gigantycznej piaskownicy albo budowanie szałasów w pobliskim lesie. Oczywiście, każdy z nas wybrał to, co go najbardziej interesowało, ale koniec końców wszyscy i tak zamieniliśmy się w plemiona Indian i budowaliśmy konkurencyjne obozowiska z gałęzi i liści! Zabawa była tak wspaniała, że wcale nie mieliśmy ochoty wracać do ośrodka na kolację.

Wieczorem nasi opiekunowie stali się DJ-ami i organizatorami klubu planszówkowego. Część z nas mogła bawić się na dyskotece, a Ci, którzy woleli odpocząć, grali w przeróżne gry przygotowane przez nasze Panie.

Drugiego dnia czekało na nas  zwiedzanie zamku Krzyżtopór. Nie  było to jednak nudne oglądanie wystaw! Podzieleni na grupy ruszyliśmy wraz z naszymi opiekunami do ruin pałacu, by rozwiązywać kolejne zagadki i tym samym jako pierwsi odnaleźć skarb! Oczywiście na mecie wszystkie grupy znalazły się jednocześnie i do dziś nie wiadomo, kto wygrał. J

Po dwóch dniach pełnych emocji i zabawy wróciliśmy do naszego Kaszowa. To był wspaniały czas!