Patriotyczne śniadanie

8 Listopad 2018

 Patriotyczne śniadanie daje moc uczniom kaszowskiej Jedynki

 

Jaką moc może dać patriotyczne śniadanie?

 

 

Setne obchody niepodległości się zbliżają,

Nasi uczniowie biało – czerwone śniadanie zajadają

I wraz z witaminami patriotyczną moc dostają.

Czerwone pomidory i białe sery

Oraz biało – czerwone desery

Wywołały przy stole dobre maniery.

Radości wiele było,

Gdy wspólnie śniadanie się tworzyło.

W biało – czerwonej oprawie

O niepodległej pamiętaliśmy sprawie.

Pyszne patriotyczne śniadanie ze smakiem zajadaliśmy

I hołd Naszej Ojczyźnie również w taki sposób oddaliśmy.

 

Już po raz ósmy nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”, W tym roku szkolnym, ze względu na obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości, przebiegało pod hasłem „Patriotyczne śniadanie” O tym, że śniadanie daje moc nie trzeba nas przekonywać. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Świętego Józefa w Kaszowie wiedzą o tym doskonale. Nasi podopieczni dobrze wiedzą, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, a dzięki zorganizowanym prelekcjom wiedzą także, jakie produkty wybierać, aby być zdrowym i silnym. Dzisiaj poszczególne klasy wspólnie z wychowawczyniami przygotowały pełne witamin, biało- czerwone śniadanie. Nawet największe niejadki zajadały aż miło.

Obchody Dnia Zdrowego Śniadania poprzedził cykl zajęć poświęconych zdrowemu stylowi życia.