Dzień Babci i Dzień Dziadka

12 Styczeń 2019

DLA NICH WSZYSTKO, CO NAJPIĘKNIEJSZE

Dzień Babci i Dzień Dziadka świętowany był w naszej szkole 11 stycznia 2019 r. Wnukowie doskonale wiedzą, że babcie i dziadziusiowie to wyjątkowe osoby w ich życiu. Z tego powodu chcieli wystąpić dla nich z najlepszym repertuarem i najlepiej jak potrafią.

Spotkanie z babciami i dziadziusiami przypada w okresie bożonarodzeniowym, dlatego trudno sobie je wyobrazić bez jasełek. Uczniowie z klasy VI przekonująco opowiedzieli o historii narodzenia Jezusa na nowy sposób. Po przedstawieniu budynek szkolny wypełnił śpiew. Dzieci od przedszkolaka po trzecioklasistę wykonywały zespołowo przygotowane kolędy. Następnie wnuczęta wyśpiewały o swojej wdzięczności i miłości do babć i dziadziusiów w specjalnie przygotowanych piosenkach. Dziewczynki z klasy drugiej rozbawiły zebranych tańcem babuszek – staruszek. Starsze panie wydawały się stereotypowo zmęczone życiem, a tu zaskoczyły wszystkich, ożywiając się po usłyszeniu skocznej muzyki. Po tej dawce świetnej rozrywki nadszedł czas na wierszowane życzenia i podziękowania. Występ dzieci zakończyła wzruszająca „Piosenka dla babci i dziadka” z niezwykłymi efektami świetlnymi. Dzieci w rytm muzyki kołysały się z kolorowymi światełkami, które posługując się przenośnią mogły oznaczać ich serca pełne miłości.

Dobrych piosenek tak łatwo się nie zapomina, żyją w nas. Babcie i dziadziusiowi potwierdzili tą tezę, brawurowo odgadując tytuły i wykonawców niezapomnianych przebojów z minionych lat w quizie muzycznym „Jaka to melodia?” Po części artystycznej wnuczęta wręczyły babciom i dziadziusiom własnoręcznie wykonane prezenty i usiedli razem do stołu. Przy kawie, herbacie i pysznym cieście miło upłynął dalszy ciąg świętowania.

 


 

W codziennym życiu najlepiej widać, że to nie szczęście czyni nas wdzięcznymi, lecz wdzięczność szczęśliwymi.

PODZIĘKOWANIE


za zaangażowanie w organizację wspólnego kolędowania 2019

z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka


ROZASerdecznie dziękuję Radzie Rodziców za przygotowanie
i doskonałą organizację w/w uroczystości.

 
 Dziękuję wszystkim Rodzicom i Darczyńcom, którzy pomagali w organizacji i wsparli  materialnie działania dla dobra naszych dzieci.

Dziękuję Nauczycielom z OP, Klasy I, II, III i VI, Pracownikom szkoły  za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia. Państwa zaangażowanie i pomysłowość  pozwoliły stworzyć niepowtarzalną atmosferę w czasie  wspólnego kolędowania.

Szczególne podziękowania składam tym wszystkim, którzy mimo  zimowego dnia wybrali właśnie nas i tak licznie przybyli do naszej szkoły.

Jolanta Karcz
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1
im.  Świętego Józefa w Kaszowie