Legenda o Smoku Wawelskim

4 Luty 2019

W miniony piątek, w naszej Jedynce miała miejsce najprawdziwsza premiera teatralna! Grupa aktorów „Konewka”, po wielomiesięcznych przygotowaniach zaprezentowała naszym najmłodszym uczniom swój spektakl pt.” Legenda o Smoku Wawelskim „, który okazał się hitem.

Należy podkreślić, że uczennice klasy IVa i V postanowiły zająć się jedną z najtrudniejszych form teatralnym – lalkarstwem! W związku z tym same przygotowały swoje pacynki oraz scenografię. Pod okiem p. Gabrieli Klimek ćwiczyły recytację tekstu oraz ruch sceniczny ich postaci. Po skończonym przedstawieniu przyszedł czas na konkurs, w którym ochoczo wzięli udział zarówno przedszkolaki jak i uczniowie klas I-IV.

Z zachwytem obserwujemy pierwsze kroki naszych szkolnych artystek i czekamy z niecierpliwością na kolejne pomysły grupy teatralnej „Konewka”!

Obsada:
Kl. V

Marysia Miś
Marysia Idziak
Iza Czekaj

Kl. IVa

Ola Kromka
Ola Bańdo
Ola Gniewek
Milena Wiecheć
Zuzia Trojan
Julia Hyla