ŚWIĘTO MATEMATYKI

14 Marzec 2019

14 marca to Międzynarodowy Dzień Liczby PI. Z tej okazji w naszej szkole odbył się niezwykły matematyczny maraton. Wszyscy uczniowie, podzieleni na drużyny rywalizowali w nietypowych, bardzo pomysłowych i  często zabawnych konkurencjach. Pokazały one niezbicie, że matematyka to prawdziwa królowa nauk, a jej znajomość otwiera przed nami drzwi do świata wiedzy, logiki, pomysłowości. Wszystkie gry i konkurencje sprawiły uczestnikom wiele radości. Okazało się po raz kolejny, że współpraca  w grupie przynosi niezwykłe efekty.

Za całą dzisiejszą fantastyczną, matematyczną przygodę odpowiada pani Ewa Kołodziej, której pomysły dały wszystkim uczniom okazję do zabawy i wysiłku  w zmaganiach z liczbami.

A może okażą się one inspiracją do bliższej przyjaźni z matematyką?