Uczniowie kaszowskiej Jedynki

29 Sierpień 2019

Zachęcam Wszystkich do włączenia się w akcję sprzątania świata 21 września 2019 (sobota), szczegóły w załączonym linku:

https://www.worldcleanupday.org/

  Przewidziany czas akcji  2-3 godziny, a po niej  Piknik – nad jeziorem w Kryspinowie wraz z niespodziankami.

Formularz zgłoszeniowy zamieszczam pod linkiem:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd7Cos-DFZSkF2zPeRYmKWRkK3lcnfFFZvfLhV0WR48ggxq5g/viewform?usp=sf_link

 Bardzo proszę o wypełnienie formularza do 29.08.2019

„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Od 1994 roku, w trzeci weekend września wraz z setkami tysięcy wolontariuszy: młodzieżą, dorosłymi – wszystkimi, którym zależy na ochronie środowiska, prowadzimy działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę i recykling, a także wyszukujemy i w miarę możliwości usuwamy dzikie wysypiska.  Działaniom tym towarzyszy cała gama innych działań: zakładanie zieleńców, sadzenie drzew, krzewów i kwiatów, organizowane są konkursy (plastyczne, piosenki), wystawy, festyny, koncerty, zabawy, ogniska, rajdy (piesze, rowerowe) itp. „Sprzątanie świata – Polska” angażuje i integruje społeczności lokalne. Zgodnie z opinią uczestników akcji, jest ona  dla placówek oświatowych interesującą metodą pracy wychowawczej oraz wartościowym sposobem na realizację wolontariatu.