Narodowe  Czytanie 2019 

9 Wrzesień 2019

W piątek (6 września) dołączyliśmy w naszej szkole do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie 2019. Akcja ta organizowana jest przez Prezydenta RP.  W tym roku w ponad trzech tysiącach miejsc czytano nowele. Para prezydencka – Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda- zaproponowała do wspólnej lektury następujące teksty: „Dobra pani  Elizy Orzeszkowej, „Dym”  Marii Konopnickiej „Katarynka  Bolesława Prusa, Mój ojciec wstępuje do strażaków  Bruno Schulza, „OrkaWładysława Stanisława Reymonta, „Rozdzióbią nas kruki, wrony…Stefana Żeromskiego, Sachem Henryka Sienkiewicza oraz Sawa  Henryka Rzewuskiego.

My wybraliśmy „Katarynkę” Bolesława Prusa. Fragmenty utworu pięknie odczytali przedstawiciele klas 4-8, a w roli konferansjerów wystąpili uczniowie gospodarującej klasy 5b. Dziękujemy wszystkim za wspólne czytanie i słuchanie!

NARODOWE-CZYTANIE