„Rękodzieło artystyczne w przedszkolu”

Dzieci z oddziałów przedszkolnych „Pszczółki” i „ Misie” biorą udział w Innowacji Pedagogicznej autorstwa Agnieszki Baran pt. „ Rękodzieło artystyczne w przedszkolu”. Po raz drugi dzieci mogły uczestniczy w warsztatach ceramicznych prowadzonych przez plastyka z Krakowskiej Pracowni Ceramiki Artystycznej „Angoba”. Podczas pierwszego spotkania dzieci dowiedziały się, jakim bogactwem naturalnym jest glina, gdzie występuje i do czego można ją wykorzystać. Dzięki zaangażowaniu inwencji twórczej przedszkolaki stworzyły piękne „Aniołki” idealny prezent świąteczny dla swoich najbliższych. Natomiast w czasie ostatnich zajęć małe zręczne paluszki dzieci ulepiły niepowtarzalne płaskorzeźby „ Pawia”. Oczywiście zabawa z gliną okazała się dla dzieci wspaniałym doświadczeniem dającym wiele radości i satysfakcji z wykonanej pracy.

Piątek 26 lutego 2016 r.                                                                                             Agnieszka Baran