Co nowego w przedszkolu?

Przedszkole to ważny okres w rozwoju dziecka, to czas intensywnych zmian, dziecko zdobywa nową wiedzę i umiejętności,  staje się coraz bardziej samodzielne by z powodzeniem rozpocząć naukę w klasie pierwszej.  Nie zapominając, że przedszkolaki uczą się przede wszystkim przez zabawę opracowałam dla nich wiele ciekawych propozycji. Takich jak puszki akustyczne, wyklejanki, wydzieranki, układanki, foremki do walki                               z głowonogami J

W zapamiętywaniu znaków graficznych liter pomagają nam: spinacze, plansze, tace z grysikiem. W poprawnej wymowie: karty dźwiękonaśladowcze, gimnastyka buzi i języka.

Opracowałam zbiór  pomysłów na zabawy z wykorzystaniem plastikowych słomek, które wykorzystujemy do ćwiczeń oddechowych, układania szeregów                    i wielu innych zabaw.

Do nauki czytania wykorzystujemy zestaw DOMANA, pracujemy także metodą Jagody Cieszyńskiej. Z dziećmi mającymi trudności wybieram Symultaniczno-Sekwencyjną Naukę Czytania z Centrum Metody Krakowskiej. Dzieci, które opanowały już technikę czytania mam przygotowane czytanki z podręcznika Falskiego.

W pracy z dziećmi z trudnościami o podłożu logopedycznym egzamin zdają Gesty wizualizacyjne- techniki ułatwiające artykulację głosek. Podstawowe reguły nabywania języka.

W codziennej pracy z dziećmi nie zapominam także o rozwijaniu funkcji wzrokowych, myślenia przyczynowo skutkowego. Dla dzieci z zaburzoną percepcją wzrokową przygotowuję ćwiczenia na ,, Sokoli wzrok”.

Dzieci bardzo lubią zabawę naszą Siłownią Paluszkową w której znajduje się wiele ciekawych zabawek, którymi trzeba manipulować, nakręcać, naciskać itp.