Dla Babci i Dziadka mamy dzisiaj kwiatka…

 

babcia_dziadek

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym mroźnych chwil, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych Babć i Dziadków.

18 stycznia na zaproszenie dzieci z oddziałów przedszkolnych „Misie” i „Pszczółki” przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Św. Józefa w Kaszowie przybyli wspaniali goście Babcie i Dziadkowie. Wnuczęta przygotowały program artystyczny, piękne laurki oraz upominki. W tym szczególnym dniu „śpieszą” się Babcie i Dziadkowie do swoich wnuków, ale tym razem, aby wygodnie usiąść i wysłuchać przygotowanych wierszy, piosenek, życzeń, popatrzeć jak tańczą i wspólnie pobawić się, i pośpiewać z wnukami. Z okazji tak ważnego święta, jakim jest Dzień Babci i Dziadka, wnuczęta składają serdeczne życzenia: zdrowia, szczęścia i samych pomyślnych dni. Goście byli poruszeni, dzieci zabrały swoich najbliższych w piękną podróż. Na początek do Betlejem, gdzie przedstawiły, jak Święta Rodzina szukała miejsca na narodzenie Zbawiciela, zaśpiewały piękne pastorałki i piosenki, wyrecytowały wiersze z okazji święta Babci i Dziadka. Zimową atmosferę rozgrzały tańce do znanych zimowych melodii. Starszaki z gracją zatańczyły również poloneza i krakowiaka. Na koniec wnuczęta zabrały Dziadków do Wiednia i zagrały na instrumentach „Marsz Radetzky’ego”. W oczach niektórych można było dostrzec łezkę wzruszenia, występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na koniec wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej i serdecznej atmosferze.

 

Opracowała

Agnieszka Baran

Zdjęcia w GALERII