Dzień Misia

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. W dniu 25  listopada 2015 r. pluszowe misie opanowały Szkołę Podstawową nr 1 w Kaszowie. Przybyły, aby ze swoimi małymi właścicielami bawić się, świętować i uczyć.

Dzieci z Oddziałów Przedszkolnych 4 i 5-latków oraz uczniowie z klas I – III  uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  A każdy był piękny i wyjątkowy.

Dzieci przedstawiały swojego miłego przyjaciela, a następnie brały udział w zajęciach zorganizowanych przez panie wychowawczynie. Wszystkie klasy poznały historię  święta przedstawioną w formie prezentacji multimedialnej, bawiły się przy piosenkach oraz wykonały plastyczne wizerunki misiów. Ponadto klasa II doskonaliła swój warsztat polonistyczny i przygotowała pisemną historię misia – pluszaka  oraz opis ulubionego misia.

Dzień ten w szkole pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.