Galeria – rok szkolny 2018/19:

 

Kolejne dni na obozie

W AKADEMII TRADYCJI

W drodze....

W drodze do Dusznik - Zdroju zwiedziliśmy urocze miasteczko - Paczków. Jedną z atrakcji miasteczka jest Muzeum Gazownictwa. Pozdrawiamy koleżanki i kolegów z uzdrowiskowej miejscowości.

Rodzina to drużyna

Tajemnice muzyki

KOSMICZNA PODRÓŻ

Święta majowe

Dzień Teatru

Dentobus

Finał III MUM

Strażakiem być

„ZAKODUJ WIOSNĘ”

Puchar Dyrektora szkoły

"Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do... " szkolnych drzwi! Tak, oto wiosna w kaszowskiej Jedynce! By przywitać tę wspaniałą i jakże wyczekiwaną Panią uczniowie zebrali się już z samego rana, by stać do konkurencji podczas corocznego Pucharu Dyrektora. Walka była zaciekła, poczynając od pokazu mody, przez wykazanie się wiedzą o Polsce i krajach anglojęzycznych, aż po konkurencje sportowe. Wisienką na torcie była lekcja savoir vivre'u, podczas której młodzież miała za zadanie podać do stołu z uwzględnieniem odpowiedniego położenia sztućców. Walka była zaciekła, ale ostatecznie I miejsce zdobyła klasa V! Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników!

Noc filmowa IVb

Dzień Matematyki

8 marca 2019

Bal karnawałowy 2019

Walentynki 2019

Walentynkowy zwyczaj składania sobie życzeń przez zakochanych, wręczania upominków i przesyłania kartek trafił do Polski w połowie lat 90. Na dobre zapisał się też w kalendarzu uroczystości naszej szkoły. W tym roku, w czwartek 14 lutego przywitała nas piękna walentynkowa dekoracja przygotowana przez gospodarza miesiąca – grupę przedszkolną „Sówki”. Szkoła tonęła w czerwieni: korytarze przystrojone były czerwonymi serduszkowymi girlandami i czerwonymi balonami w kształcie serc. Przeważały stroje w kolorach czerwonych. Pojawiały się walentynkowe gadżety: okulary z sercami, opaski – serca, poduszki – serca, maskotki z sercami itp. Gazetki udekorowane były walentynkowymi pracami plastycznymi. Zajęcia tego dnia poruszały takie pojęcia jak: szczęście, miłość, przyjaźń i wzajemna życzliwość. Nie zabrakło też walentynek wykonanych samodzielnie przez uczniów. Uruchomiona została „poczta walentynkowa”. Amorki zadbały o to, aby każda walentynka trafiła do adresata. To był bardzo uroczy i przyjemny dzień w naszej szkole.

Fabryka Czekolady

Jasełka dla Kaszowa

Przedświąteczne spotkanie

Jasełka – przedstawienie bożonarodzeniowe Jako grudniowy gospodarz szkoły klasa VI pod czujnym okiem wychowawczyni Jolanty Piwowarczyk przygotowała przedstawienie bożonarodzeniowe, które zostało zaprezentowane przez uczniów 21 grudnia na uroczystym przedświątecznym apelu. Przesłaniem tego krótkiego spektaklu było pokazanie tradycyjnej przedświątecznej gorączki, ludzi zajętych swoimi sprawami, ciągle się gdzieś spieszących. Ten obraz został skontrastowany z innym, wyrażającym to ,co w Bożym Narodzeniu powinno być najważniejsze. Powinniśmy mianowicie uświadomić sobie, że Jezus rodzi się na nowo za każdym razem ilekroć podajemy komuś pomocną dłoń, kromkę chleba lub zapomnimy o żywionych urazach. Młodzi aktorzy bardzo dobrze wcielili się w przedstawiane postaci, a żywa i dynamiczna akcja zainteresowała zarówno młodszych, jak i trochę starszych widzów. Jedni i drudzy aktynie włączali się w rytm przedstawienia, śpiewając wspólnie z występującymi uczniami popularne kolędy i pastorałki.

Warsztaty świecowe

Andrzejki 2018

Na Wawel, na Wawel

NIEZWYKŁA PAMIĄTKA

NIEZWYKŁA PAMIĄTKA NA 100-lecie NIEPODLEGŁEJ POLSKI Uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Świętego Józefa w Kaszowie dziękują IPN za niepodległościowy pakiet edukacyjny.

Na Wawelu

"Na Wawel, na Wawel, Krakowiaczku żwawy, podziwiać..."

Korowód Świętych

Bezpieczne Szelki

Wyjazd klas IV - V

Ślubowanie klasy I

W Ogrodzie Doświadczeń

Zwiedzanie Ogrodu Doświadczeń. Warsztaty "Fizyka balonika". Szaleństwo w strefie zabawy Pink Bowling.

Na Łysicy

Parafiada

Dzień Jabłka

Akcja segregacja