Muzeum Przyrodnicze w Krakowie

23 maja dzieci z oddziałów przedszkolnych „ Misie „ Pszczółki” wraz z wychowawczyniami udały się w fascynującą podróż poznać bliżej piękno naszej Planety. Odwiedziliśmy „Muzeum Przyrodnicze w Krakowie” dzieci dzięki opowieściom przewodnika i wspaniale przygotowanej ekspozycji mogły przenieść się do czasów prehistorycznych, kiedy po Świecie chodziły mamuty. Zobaczyliśmy również mnóstwo żywych okazów ryb słodkowodnych oraz takich, które żyją w morzach i oceanach, gadów, płazów, ptaków, owadów, pająków, skorpionów oraz małe ssaki. Wystawa obejmowała również minerały, skały oraz kamienie szlachetne dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi poszukiwacze. Podczas zwiedzania mogliśmy poczuć klimat lasu deszczowego, zobaczyć zwierzęta żyjące nocą lub na suchej pustyni. Mamy nadzieję, że dzięki tej wycieczce dzieci będą w szczególny sposób dbać o przyrodę, która nas otacza. W planie wycieczki mieliśmy również spacer plantami do Jamy Smoka Wawelskiego gdzie dzieci mogły wysłuchać legendy o Szewczyku Skubie. Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć udaliśmy się Bulwarami Wiślanymi pod pomnik ”Najwierniejszego przyjaciela Psa Dżoka”, który czekał na swojego pana cały rok. Na zakończenie pełnego wrażeń dnia dzieci wspólnie mogły pobawić się na świeżym powietrzu.

 Agnieszka Baran

20170523_092637 20170523_110410 20170523_111308