Osiągnięcia sportowe uczniów

 • W dniu 15.05.2019, odbyły się Mistrzostwa Gminy Liszki w piłce nożnej chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. Zawody zakończyły się bardzo dobrym wynikiem dla uczniów z naszej szkoły. Chłopcy zdobyli mistrzostwo.

  W rywalizacji, drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Po zajęciu pierwszego miejsca w grupie A, w półfinale reprezentanci naszej szkoły  pokonali SP Kryspinów dopiero po serii rzutów karnych w których bohaterem został nasz bramkarz w tym meczu Filip Muła.  Finał został rozegrany pomiędzy SP Liszki a SP Kaszów I. W meczach grupowych zespoły te rozegrały już mecz i zakończył się wynikiem 2 : 1 dla Liszek. W finale drużyna z SP Kaszów I po wyrównanym meczu zwyciężyła 1 : 0. Wszyscy zawodnicy wykazali się ogromną wolą walki i odpowiedzialnością w najważniejszych momentach turnieju. Dzięki czemu w najbliższy czwartek nasi chłopcy będą reprezentować nasza szkołę w zawodach na szczeblu powiatowym.

  Nasz zespól wystąpił w składzie: Bartosz Stybura, Bartosz Tomasik, Filip Muła, Marcin Kotara, Kacper Zelech, Dawid Haber, Damian Kucharski i Eryk Makowski.

  Gratulujemy osiągniętego wyniku i zachęcamy do dalszego uprawiania sportu.

 

 • 21 marca w naszej szkole odbył się wewnątrzszkolny turniej tenisa stołowego. W zawodach wzięło udział 12 zawodników. Turniej owocował w piękne, długie wymiany. Chłopcy zagwarantowali dużą dawkę pozytywnych emocji. Rywalizacji między zawodnikami, a w rzeczywistości kolegami toczyła się przy ogromnej sportowej rywalizacji , jednak nie zapominali o zasadach fair play i wzajemnych sympatiach , które po każdym spotkaniu okazywali wzajemnymi piątkami i podziękowaniami za mecz. Zwycięzcą turnieju został uczeń klasy VI Bartosz Stybura, który wygrał w finale z Filipem Mułą, natomiast trzecie miejsce wywalczył po zaciętym boju Kacper Zelech z klasy 5 pokonując jednego z faworytów turnieju Kacpra Tomasika ucznia klasy VII. Na uznanie zasługuje uczeń klasy IV Eryk Makowski który był czarnym koniem turnieju, w fazie grupowej uległ tylko późniejszemu triumfatorowi. Jednak z powodów osobistych musiał opuścić przedwcześnie nasz turniej, co pozwoliło w późniejszym etapie Filipowi dotrzeć do finału. Wszystkim uczestnikom gratujemy i dziękujemy za udział w turnieju.

 • 20 marca w szkole w Liszkach odbył się turniej  w ramach Igrzysk sportowych dzieci. W zawodach brały udział dziewczyny z klas IV-VI. Naszą szkołę reprezentowało 6 dziewczynek. Nasza szkoła nie była brana pod uwagę jako faworyt turnieju jednak dziewczynom udało dostać się do półfinałów, natomiast tam musiały uznać wyższość późniejszych triumfatorek, czyli szkole z Kryspinowa. Ostatecznie nasze reprezentantki zakończyły zmagania na 4 miejscu.

 • 12 marca w szkole w Liszkach odbył się turniej  w ramach Igrzysk sportowych dzieci. W zawodach brały udział dzieci z klas IV-VI. Naszą szkołę reprezentowało 6 chłopców: z kl. 6 Bartosz Stybura, Bartosz Tomasik, Filip Muła; z kl. V Kacper Zelech oraz Eryk Makowski i Damian Kucharski z  kl. IV. Na uznanie zasługuje obecność czwartoklasistów. Nasza reprezentacja zwyciężyła w zawodach, przegrywając jedynie pierwsze spotkanie,  prezentując ogromną wolę walki, zespołowość i wysokie umiejętności, które z meczu na mecz podnosili. Dzięki zwycięstwu mamy możliwość reprezentowania naszej szkoły na szczeblu powiatowym.

 • Udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Gminy Liszki :

Wiktor Poprawa klasa VII- miejsce V

Kacper Tomasik klasa VII- miejsce V

Piotr Cyran klasa VIII- miejsce V

Jakub Feluś klasa VIII- miejsce V

Damian Kałuski klasa VIII- miejsce V

Piotr Adamus klasa VIII- miejsce V

 • Gminny turniej piłki nożnej halowej w SP Liszki III miejsce

Kacper Zelech klasa V,

Eryk Makowski klasa IVb,

Bartosz Tomasik klasa VI,

Bartosz Stybura klasa VI

Dawid Haber klasa V

Filip Muła klasa VI

Mateusz Para klasa VI

 • III miejsce w gminnym turnieju piłki nożnej halowej w SP Liszki:

Kacper Zelech klasa V

Eryk Makowski klasa IVb

Bartosz Tomasik klasa VI

Bartosz Stybura klasa VI

Dawid Haber klasa V

Filip Muła klasa VI

Mateusz Para klasa VI