Rzecz to wielka niesłychanie, gdy starszakiem się zostanie.

Tradycją w naszej szkole stało się organizowanie uroczystości pasowania na Zerówkowicza. W tym roku  nasi najmłodsi podopieczni zostali włączeni w szeregi uczniów naszej szkoły 6 listopada. Aby zasłużyć na zaszczytny tytuł starszaka, dzieci musiały udowodnić w obecności pani dyrektor i swoich rodziców, że są na to gotowe. Program artystyczny jaki zaprezentowały, obfitował w wiersze, piosenki oraz taniec. A cała uroczystość rozpoczęła się od poloneza, dzieci zatańczyły także „Grozik”, „Kujawiaka”, układ taneczny do piosenki „Cyrk” Majki Jeżowskiej oraz  przepiękny układ taneczny z pomponami do utworu „Mam te moc”.   Na zakończenie nastąpił najważniejszy moment, każdy przedszkolak został uroczyście pasowany  kolorową kredką na starszaka. Na dowód czego otrzymał kolorowy dyplom oraz książeczkę z zadaniami ,,Akademia starszaka”. Kropka nad i w tym dniu, był przygotowany przez rodziców słodki  poczęstunek.

 

Magdalena Piotrowska