Śniadanie daje moc

Podobnie jak w roku ubiegłym, w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania nasi uczniowie z klas 0 – III włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”. 8 listopada 2017 roku na szkolnych stoliczkach zagościły kolorowe kanapki przygotowane samodzielnie przez dzieci, jak również sałatki warzywno – owocowe i wiele gatunków pieczywa. Nie zbrakło również samodzielnie wyciskanych soków.
Akcja ta miała na celu zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Uczniowie mieli możliwość spróbowania nowych smaków, dowiedzenia się co lubią na śniadanie inne dzieci i dlaczego śniadanie jest takie ważne. Wspólnie przygotowany i spożyty posiłek połączony był z przypomnieniem wszystkim ważnej roli śniadania. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Wszystkie te działania z pewnością przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów.