W zdrowym ciele zdrowy duch.

Dzisiaj w szkole odwiedził nas niezwykły gość.  Pani pielęgniarka, która na co dzień pracuje w Szpitalu im. Jana Pawła w Krakowie. A w dniu dzisiejszym znalazła dla nas czas by opowiedzieć  o swojej pracy i przede wszystkim przypomnieć i utrwalić wiedzę na temat tego jak każdy starszak powinien unikać zagrożeń i jak wzywać pomoc kiedy jest potrzebna. Nie był to zwykły wykład i opowiadanie. Pani przyniosła ze sobą wiele ciekawych rekwizytów. Starszaki miały okazję udowodnić, że wiedzą  co powiedzieć, kiedy wybieramy numer alarmowy, jak ułożyć  ranną osobę w bezpiecznej pozycji bocznej.  Najbardziej interesująca okazała się jednak lekcja bandażowania oraz pokaz przyniesionych: strzykawek, plastrów, opatrunków, stroju chirurga, rękawiczek i wielu, wielu innych ciekawych rzeczy, które pani pielęgniarka zostawiła a które znalazły swoje miejsce w naszym kąciku tematycznym. Bardzo dziękujemy za cenną lekcje i zapraszamy do nas ponownie.

 

 

Magdalena Piotrowska