Współpraca z lotniskiem KRAKÓW AIRPORT

 

KA - wspieramy-sasiadow

Szkoła z poLOTem

Projekt „Szkoła z poLOTem – Wasza pomoc – wspólna korzyść – lepsza przyszłość” opracowany przez nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaszowie Renatę Mądry i Magdalenę Piotrowską znalazł się wśród zwycięskich wniosków dofinansowanych w ramach konkursu grantowego „Wspieramy sąsiadów” organizowanego przez Kraków Airport .

Panie opisały działania podejmowane w szkole na rzecz poprawy warunków nauki uczniów i przelały na papier marzenia dotyczące „Zielonej klasy”.
Z myślą o uczniach, którzy spędzają w szkole czas, nawet do godz. 17.00, nauczycielki marzyły o bezpiecznych, solidnych, atestowanych urządzeniach na placu zabaw. Chciały, aby przedszkolaki kolorowały, lepiły z plasteliny, starsi uczniowie czytali książki, odrabiali zadania na świetlicy. Pamiętały także o najmłodszych podopiecznych w naszej szkole i z myślą o nich wybrały bajecznie kolorowy stolik – piaskownicę.
Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że przebywanie na świeżym powietrzu ma zbawienny wpływ na rozwój dzieci. Niestety warunki atmosferyczne nie zawsze sprzyjają beztroskiej zabawie. Zrodził się więc pomysł na zakupienie pawilonów chroniących przed deszczem, wiatrem i nadmiernym słońcem. Nie ukrywamy, że będą one przydatne także podczas organizowanych uroczystości szkolnych, festynów.

Marzenia się spełniają – jak śpiewa Majka Jeżowska. Wielka radość nastała w naszej szkole, gdy okazało się, że projekt znalazł się w gronie nagrodzonych. Dzięki wsparciu finansowemu Kraków Airport pojęcie ,,Zielona klasa” nabrało dla nas nowego znaczenia. Nie musimy już o tym marzyc, bo od września mamy do dyspozycji piękną i funkcjonalną „zieloną klasę”, w której solidnie wykonane ławostoły pełnią funkcję klasycznych ławek szkolnych w czasie zielonych lekcji uczniów klas I – VII. Natomiast, gdy na placu zabaw pojawiają się przedszkolaki ,obok klasycznego zastosowania w postaci stolików do kolorowania, wycinania i malowania ławostoły odgrywają rolę zamków i fortec warownych. Nie ukrywamy, jednak, że największą radość dzieciom sprawia nowa bajecznie kolorowa piaskownica w formie stolika, dzięki której najmłodsi wspaniale rozwijają motorykę rąk oraz wyobraźnię. Należy także podkreślić niezwykle ważną rolę „zielonej klasy” w procesie edukacji. Nie sądziliśmy, że pracując w niewielkiej, wiejskiej szkole będzie nam dane móc korzystać z tak wspaniałej formy jaką jest edukacja na świeżym powietrzu. Ponadto z roku na rok obserwujemy, że wzrasta liczba uczniów pozostających w świetlicy szkolnej do późnych godzin popołudniowych. A nasze panie „świetliczanki” dzięki wsparciu Kraków Airport mogą zaproponować dzieciom zarówno gry i zabawy na świeżym powietrzu jak i odrabianie zadań domowych w „zielonej klasie”.

Wszystkim, którzy przyczynili się do wzbogacenia naszego otoczenia szkoły serdecznie dziękujemy. Kierujemy te słowa przede wszystkim do Kraków Airport w podziękowaniu za docenienie i dofinansowanie naszego wniosku.

SP nr 1 Kaszów

Rok szkolny 2014/2015


lotnisko z_gazety