Z kulturą za pan brat

SPEKTAKLE I WARSZTATY ARTYSTYCZNE POLECANE W NAJBLIŻSZYM CZASIE:

Dla dzieci:

  • Pinokio w garści, Dom Rzemiosł ul. Radziwiłłowska 3, dn. 13.10.2017 r.

Warsztaty artystyczne wykorzystujące technikę bodypaintingu; rozwijają u dzieci kreatywność i wyobraźnię teatralną. Zajęcia adresowane do: dzieci w wieku od 10 do 13 lat.

  • Tik Tak – złap czas! Duża scena Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, dn. 13.11.2017 r.

Warsztaty aktorskie dla najmłodszych. Na warsztatach dzieci dowiedzą się jak za pomocą środków scenicznych przedstawia się pojęcie czasu w teatrze. Zajęcia adresowane do: dzieci w wieku od 3 do 9 lat.

Dla dorosłych:

  • Chory z urojeniaMolier, 15.11.2017, Teatr im. Juliusza Słowackiego

Doskonała komedia mistrza gatunku, Moliera, obśmiewającego w swoich dramatach głupotę ludzką, zacofanie, obłudę i podłość. „Chory z urojenia” porusza bardzo aktualny temat samotności, paradoksów życia, pychy i próżności człowieka. W dzisiejszym zagmatwanym świecie wszyscy jesteśmy „chorzy”, bo zbyt często doskwiera nam samotność.

  • Wyzwolenie – Stanisław Wyspiański, 21.11.2017 r. Teatr im. Juliusza Słowackiego

Wyzwolenie uznawane jest za jeden z najważniejszych i jednocześnie najtrudniejszych do wystawienia polskich utworów dramatycznych. To wielki traktat o teatrze, patriotyzmie i poszukiwaniu własnego ja.

TO JUŻ WIDZIELIŚMY:

Nauczyciele

21 października 2017 r. grono nauczycielskie obejrzało sztukę „Bóg mordu” w Małopolskim Ogrodzie Sztuki. Opis fabuły – „Dwa małżeństwa spotykają się z powodu bójki ich synów, Frederica Reille i Daniela Houille, w wyniku której syn państwa Houille stracił dwa zęby. Czwórka dorosłych to ludzie „na poziomie”, którzy taktownie i kulturalnie chcą wyjaśnić nieprzyjemną sytuację. Jednak pozornie niewinne spotkanie stopniowo przeradza się w otwarty konflikt, odsłaniając ciemne strony człowieka żyjącego we współczesnej cywilizacji.”

Świetna sztuka. Polecamy.

Uczniowie

EXIT” przedstawienie w wykonaniu teatru, który powstał przy Katolickim Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół KLIKA. Forma spektaklu to teatr cieni z muzyką wykonywaną  na żywo. Widowisko oparte zostało na motywach biblijnych. Istotnym elementem projektu jest udział osób niepełnosprawnych w charakterze aktorów. W trakcie warsztatów teatralnych dzieci poznały teatr cieni od kulis i spróbowały swoich sił na scenie, natomiast podczas warsztatów muzycznych miały okazję wziąć udział w komponowaniu muzyki do wybranych tekstów i wziąć udział w ich wykonaniu. Finałem spektaklu oraz warsztatów było wspólne wykonanie skomponowanej i aktorsko zilustrowanej przez dzieci piosenki. Występ odbył się u Salezjanów na ulicy Tynieckiej 39.

Rodzice